Uroczyste Zakończenie Letniego Sezonu Nurkowego 2014.

22 listopada 2014 – sobotni wieczór, restauracja „Legnicka”, miejsce jakże nowoczesne i eleganckie, praktycznie w ogóle nie przypominające dawnego basenu kąpielowego przy ulicy Mickiewicza. Jedyne elementy, które się zachowały to kamienne kolumienki do poręczy schodów przy wejściu głównym. Spokojne oczekiwanie na zaproszonych Gości, wypełnione zwiedzaniem i podziwianiem nowego obiektu, burzliwa wymiana poglądów, wspomnień, opisy z przeszłości , a nawet, trudne do rozstrzygnięcia, zakłady: co i gdzie było???? I już godzina – 19:00 zaczynamy !!!

Tegoroczna uroczystość symbolicznego Zakończenia Nurkowego Sezonu Letniego 2014 przebiegała pod hasłem „Wspomnień Czar”.  Była to już kolejna taka uroczystość, jednak pierwsza w barwach Klubu Działalności Podwodnej „Legnica”, który będąc zupełnie „młodym”, niespełna rocznym Klubem, posiada bardzo bogatą, ponad czterdziestoletnią tradycję nurkową i klubową , każdy Klub to bowiem tradycja i historia pisana przez Ludzi, którzy go tworzą.  Tak też jest w przypadku naszego Klubu, którego Członkowie, każdy z osobna, wnieśli ogromny bagaż wiedzy, doświadczenia oraz wspomnień i obrazów z przeszłości.  W ten sposób narodziła się organizacja, która połączyła Ludzi o wspólnej pasji , którzy oprócz nurkowania doceniają istotę wzajemnych relacji i pracy z innymi i dla innych.

Jak zwykle uroczystość rozpoczęła część oficjalna, podczas której podsumowano działalność Klubu w minionym półroczu i przedstawiono Założycieli i historię powstania KDP „Legnica” .  Kolejnym punktem programu, były prezentacje, nie publikowanych dotąd fotografii historycznych, dotyczących pierwszych lat działalności nurkowej w naszym mieście (lata 1968-1972).  Dla wielu z Nas była to dosłownie „podróż do przeszłości”, ożyły wspomnienia i chwile, które dawno już zasypane prochem nieubłagalnie mijającego czasu, pozwoliły na chwilę wrócić do początków i korzeni legnickiego nurkowania. W tym momencie symboliczne stało się dla nas miejsce i sytuacja, sala bankietowa, w której się znajdowaliśmy, była w minionych latach basenem kąpielowym, gdzie wielu z nas stawiało pierwsze kroki w pływaniu i nurkowaniu.  Tutaj też zawiązały się trwające do dzisiaj znajomości i przyjaźnie.

Nostalgiczne wspomnienia podsycała muzyka z tamtych czasów i echo minionych obozów dźwięcznie wirowało w naszych głowach, zachęcając wszystkich do tańca.  Przyznać należy, że DJ zaskoczył przemiłych Gości, oryginalnym repertuarem, obfitującym w wiele muzycznych niespodzianek.  Całość dopełniło smakowite jedzonko, przygotowane przez Szefa Kuchni, a ogólnoznane i lubiane trunki dostarczyły dobrego humoru.

W chwilach wolnych od tańca i zabawy, znaleźliśmy oczywiście czas na nurkarskie gadanie, wymianę poglądów i opinii, a ponadto posnuliśmy plany na działalność w nadchodzącym roku.

Kilka godzin doskonałej zabawy w przesympatycznym gronie minęło bardzo szybko i nikt nawet nie zauważył, jak przyszedł moment rozstania i powrotu do domu.  Ogrom podziękowań i słów uznania w związku z organizacją imprezy,  a przede wszystkim obecność Gości nawet z odległych miejsc w Polsce i z zagranicy, kolejny już raz utwierdziły nas w przekonaniu, że najważniejsze jest być razem i spotykać się, bo tylko w ten sposób można dzielić swoją pasję z innymi i zbudować długoletnie relacje, które nie pozwolą odejść wspomnieniom w niepamięć.

Oto kilka fotek znalezionych w foto – archiwum Wojtka Spiradka. Stary basen na Mickewicza, zajęcia w środy.  Lata 1974-1976.  Niewiele jest dostępnych obrazów basenu z tamtych lat, może ktoś posiada w swoich foto-kolekcjach podobne obrazy ?  Tymczasem jednak, wróćmy wspomnieniami do tych klatek, które prezentujemy!

 

Dziękujemy za tak ogromne zainteresowanie uroczystością i  za udział wszystkim Klubowiczom i Sympatykom Klubu.  Dziękujemy za wspaniałą zabawę, przepełnioną wspomnieniami, opowieściami i anegdotami z przeszłości, a także niekończącą się ilością dowcipów, nie tylko o tematyce nurkarskiej.  Dziękujemy Organizatorom za ogrom pracy związanej z przygotowaniem imprezy i już dzisiaj zapraszamy na przyszłoroczne Zakończenie Sezonu, które odbędzie się 21 listopada 2015 roku, również w restauracji „Legnickiej”.

Zarząd Klubu Działalności Podwodnej „Legnica”