Zgrupowanie szkoleniowo-rekreacyjne / HVAR 2015
Realizując cele szkoleniowo – rekreacyjne i planując letnią destynację nurkową, nie bez powodu kolejny raz padło na przepiękną chorwacką wyspę HVAR. Jest to bowiem wyjątkowe, urokliwe, wręcz magiczne miejsce. Kto już raz odwiedzi Stari Grad, pozostawi tam na zawsze swoje serce i wakacyjne myśli. Świeża zieleń otulająca krajobraz, lazurowa tafla ciepłej morskiej toni, pachnące sosnami, lawendą i rozmarynem powietrze, głęboko zapadają w zmysły i działają jak narkotyk. Opuszczając wyspę, oczami wyobraźni jesteś ponownie na promie przybijającym do portu i kolejny raz się z nią witasz.

Baza nurkowa „NAUTICA” w Starim Gradzie zapewnia doskonałe zaplecze logistyczne i sprzętowe nie tylko dla celów turystyki podwodnej, jest to jednocześnie idealna strefa do prowadzenia różnorodnych kursów i szkoleń nurkowych. Począwszy, od w pełni wyposażonej, 'ociekającej’ elektroniką salki wykładowej z niezbędnymi materiałami dydaktycznymi, poprzez kompletny sprzęt i wyposażenie płetwonurka, łącznie z aparatami fotograficznymi, a skończywszy na profesjonalnej łodzi nurkowej, która zabiera kursantów i ich instruktorów w najciekawsze pozycje podwodne. Prowadzenie szkoleń w tym miejscu to sama przyjemność dla dwóch stron. Wspomnieć tu należy o wyjątkowej rodzinnej atmosferze, którą tworzą LUDZIE – załoga bazy, to właśnie dzięki tej wspaniałej ekipie każdy opuszcza Stari Grad zadowolony, mając poczucie satysfakcji i radości w sercu. Dodatkowym atrakcyjnym aspektem tego miejsca jest fantastyczna pogoda, ciepła i bardzo przejrzysta woda – przecież każdy to lubi !!!

Oprócz fantastycznych nurkowań, ciepłej i swojskiej atmosfery, załoga bazy urozmaica czas wolny swoich gości zapraszając rodziny na ciekawe eventy, wśród których, obok wieczorku zapoznawczego z prezentacją fotogalerii o życiu podwodnym wód Hvaru i samej wyspie, czy piątkowej imprezie kończącej turnus wraz z rozdaniem dyplomów i porywającymi tańcami do białego rana, jest wyjątkowa atrakcja, która najbardziej nam przypadła do gustu. To apetyczny i wyjątkowy, środowy wypad na rodzinny fishpicnic, podczas którego obok jedzenia rybki, degustacji lokalnych trunków, można zanurkować w maleńkiej zatoczce i poszukać ukrytych koników morskich, poćwiczyć fotografię macro, a nawet uczestniczyć w podwodnej sesji fotograficznej, w strojach galowych oczywiście !!!

Na stronie internetowej Nautici możemy dowiedzieć się na temat niektórych z wielu miejsc nurkowych, których poziom trudności generalnie można określić jako łatwy, bądź średni. Ponadto wszystkie miejsca nurkowe przy wyspie Hvar są bardzo zróżnicowane pod względem rzeźby terenu. Znajdują się tutaj wszystkie cenione przez brać nurkową formacje, takie jak: pionowe ściany, groty, tunele, podwodne iglice, kamieniste stoki i poprzerastane trawą malownicze płycizny. Każde z tych miejsc to inny profil nurkowania, inne światło i za każdym razem nieco odmienny świat zwierzęcy. W cieśninie Splitskie Vrata leżą dwa wraki kutrów rybackich.

Dla Nas każde nurkowanie było ogromną przyjemnością, niczym podróżą do świata bajkowego ogrodu, kolorowej krainy, gdzie pozornie nudna i uboga, jak niektórzy twierdzą 🙁 fauna i flora, zachwyciła Nas swoim subtelnym pięknem, a morska toń odkryła, dostępne tylko dla niektórych, podwodne krajobrazy i pozwoliła naszym zmysłom poczuć swój spokój i ciszę bezkresnego błękitu.